Özsu Balık
Özsu Balık Dil Değiştirme İkonu

Temiz deniz, kaliteli balık

Bugüne kadar çoğunlukla çiftlik balığının sağlıksız olduğuna dair söylemlere maruz kaldık. Ancak son yıllarda bir çok platformda görüyoruz ki çiftlik balığı konusundaki fikirler kanaat önderleri aracılığıyla da değişmeye başladı. Aslında biraz araştırırsak gerçeklere kolaylıkla ulaşabiliriz.

Gelin size açık deniz çiftlik balığı yetiştirmenin sürdürülebilir deniz için ne kadar önemli olduğunu bir de biz anlatalım.

Açık deniz çiftlik balığı yetiştirmenin en önemli özelliği denizin temiz olmasıdır. Yetişen balıklar temiz ve sağlıklı deniz ister aksi halde yeteri kadar büyümeleri mümkün değildir.

Ayrıca balık yetiştiriciliği yapabilmek için devletin gösterdiği yerlerde çiftlik kurulumu yapılmaktadır. Devlet yer belirlerken SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ YÖNETMELİĞİ kapsamında tesislerin fiziki koşulları belirlenlenmektir. Bu koşullar,

  • Çiftliğin kıyıya belirli bir uzaklıkta olması
  • Su akıntısının yeterli olması
  • Temiz deniz olması
  • Suyun sıcaklığı

 

Sürdürülebilir deniz için açık deniz balık yetiştiricileri olarak kafeslerin ve tesislerin bulunduğu bölgenin temiz olmasından sorumluyuz ki işimizin devamını sağlayabilelim, sağlıklı balıklar yetiştirelim. Başka bir unsur ise balıkları yetiştirirken kullandığımız yemlerin tamamen organik olması atıkların denize zarar vermemesini sağlıyor.

Ağlarımızın ve balıklarımızın bakımlarına özen gösteriyor, kötü koşulların yetiştiricilik yaptığımız bölgede oluşmasını engelliyoruz.

Kısacası balık yetiştirebilmek için sağlıklı ve temiz denize ihtiyacımız var ve biz bu koşulları sağlamak için var gücümüzü ortaya koyuyoruz. Tüketicilerimizin sofralarına sağlıklı balıklar getiriyor, doğaya sürdürülebilir temiz bir deniz bırakıyoruz.